GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
marius_simedrea
Posts: 14
Joined: Sat Mar 30, 2013 2:14 pm

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by marius_simedrea »

Deocamdata il las asa cum este , pana va fi ceva sigur, ca eu folosesc mai mult navigatorul.
Acum stiu ca merge si camera , doar trebuie sa-i activez sonorul.
Multumesc pentru sprijin.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by 4EST »

In regula, e mai sigur asa.

stelcos
Posts: 3
Joined: Mon May 13, 2013 11:34 am
Location: PLOIESTI
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by stelcos »

Salutare . Sunt nou pe acest forum. Vreau sa achizitionez si eu acest GPS. Nu am auzit pe nimeni daca este multumit sau nemultumit de el (din cei care il au) ,ce alte probleme mai sunt cu el , se vede bine cind este soare puternic ? . Ce modul GPS are - SirfAtlasV sau GNS7560ET ! (nu este trecut in specificatii !) . Nu vreau sa il achizitionez pentru a viziona filme , totusi... se vede formatul MKV la el ? Stie cineva sa imi spuna ?
Am pus prea multe intrebari . Oricum ,astept un raspuns la aceste multe intrebaride la cei care il detin . Multumesc anticipat.

marius_simedrea
Posts: 14
Joined: Sat Mar 30, 2013 2:14 pm

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by marius_simedrea »

Eu sunt multumit!
Il folosesc doar pentru navigare si se descurca bine.Vizibilitate buna.
Ce nedumeriri am avut eu cu el , cred ca ai vazut in topic.
Pentru detalii tehnice si alte aspecte privind formatele video si altele , las pe altii care se pricep.
Eventual, cel mai in masura sa-ti raspunda la aceste aspecte , cred ca ar fi cel care vinde aceste aparate. ;) :)

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by 4EST »

modulul GPS nu este SirfAtlas. In specificatii nu este mentionat ce chipset GPS foloseste, insa l-am testat practic si este ok. L-au mai testat si mai multi soferi de camion si nici unul dintre ei nu s-a plans (pana acum).

pentru a vizualiza filme puteti instala orice player de pe google play pentru a citi orice format, inclusiv MKV. De exemplu MX player https://play.google.com/store/apps/deta ... r.ad&hl=ro

stelcos
Posts: 3
Joined: Mon May 13, 2013 11:34 am
Location: PLOIESTI
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by stelcos »

OK. Multumesc pentru raspunsurile prompte.
Voi mai reflecta in ce priveste alegerea a ceea ce voi cumpara.

matey
Posts: 6
Joined: Tue Jul 23, 2013 10:02 am
Location: Buzau

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by matey »

Salut la toata lumea! Sunt nou pe aici. Am constatat cu placere ca sunt multe raspunsuri utile. Multumesc celor priceputi care posteaza. Intrebarea mea este:
Cum se poate conecta dispozitivul la Internet prin modem ZTE MF110?
Multumesc anticipat!

arpytm
Posts: 1
Joined: Tue Jul 30, 2013 12:38 pm

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by arpytm »

am cumparat de curind un navo 7014A DVT-TV si nu reusesc sa gasesc comanda rapida pt DVR si pt Sistem Update (nu sint pe niciunde....) . daca ma puteti ajuta... multumesc!

zvonacfirst
Posts: 3
Joined: Mon Jan 14, 2013 10:26 am

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by zvonacfirst »

In filmuletul de prezentare a modelului GPS 7" Navo 7014A DVR Android am observat la un moment dat o informatie referitoare la acumulator:
"54% - Not charging
12m 51s on battery"
Ce sa inteleg, ca autonomia cu bateria full este sub 30 minute?

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7014A DVR Android

Post by 4EST »

arpytm wrote:am cumparat de curind un navo 7014A DVT-TV si nu reusesc sa gasesc comanda rapida pt DVR si pt Sistem Update (nu sint pe niciunde....) . daca ma puteti ajuta... multumesc!
Daily Roads este programul pentru DVR.

Cu system Update e mai complicat. Ce vreti sa faceti de fapt?

Post Reply