GPS 7"

Aceasta sectine este dedicata testelor si comparatiilor atat la nivel hardware, cat si la nivel software.

Va invit sa contribuiti cu experientele si parerile voastre, pentru ca acestea conteaza cel mai mult!
raul vasile but
Posts: 14
Joined: Thu Jul 15, 2010 2:15 am

Re: GPS 7"

Post by raul vasile but »

Legat de convertirea fișierelor video, cele care sunt compatibile sunt avi, xvid. Am testat eu și merg fără întreruperi, nu trebuie transformate.
Numai bine !

obsidian40
Posts: 2
Joined: Wed Sep 22, 2010 10:50 pm

Re: GPS 7"

Post by obsidian40 »

Salutari! am cumparat si eu de curind acest aparat. Sint multumit de el dar exista unele probleme unde nu ma descurc... Nu reusesc sa-l conving sa ruleze muzica in timpul navigatiei...desi la cineva am auzit ca se poate. Dau play la muzica, apoi ma duc in ,,home'',dau ,,navigatie'' si...a iesit din muzica.
Mai exista o problema cu programele externe..Momentan nu am niciun program extern sa zic asa (desi nici nu stiu de unde sa le iau si ce sa iau) dar exista o tasta soft care ma duce intr-un meniu unde pot adauga numele programului, calea de accesare a lui, parametrii si daca vreau sa ruleze cu sau fara iesirea din IGO. Stie cineva cum se face? Multumiri !! :?

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7"

Post by 4EST »

puteti incerca cu Primo, care are si player de mp3-uri inclus in el.

Aparatul la lansarea navigatiei inchide aplicatiile din background pentru a elibera memoria. Daca lansati navigatia altfel decat din interfata lui, nu se vor mai inchide

grigoregore
Posts: 14
Joined: Sun May 02, 2010 11:39 pm

Re: GPS 7"

Post by grigoregore »

am resoftat aparatul dupa ce am avut o mica problema, dar de atunci nu mai merg card-uri mai mari de 2G, eu inainte foloseam card de 8G sdhd, ce mai pot face ptr. a rezolva aceasta problema?

grigoregore
Posts: 14
Joined: Sun May 02, 2010 11:39 pm

Re: GPS 7"

Post by grigoregore »

doresc sa achizitionez un tmc extern dar vad ca nu sunt disponibile, ce parere ai merg cele de tom tom sau garmin se conecteaza tot pe usb

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7"

Post by 4EST »

Nu am testat TMC-ul, ar putea sa mearga dar la fel de bine ar putea sa nu

andrey_sebastian
Posts: 1
Joined: Sun Feb 13, 2011 1:51 am

Re: GPS 7"

Post by andrey_sebastian »

As vrea sa-mi iau si eu o bucata si nu stiu unde as putea gasi

Ma ajuta cineva?

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7"

Post by 4EST »

Nu se mai vinde.

Rufus
Posts: 1
Joined: Wed Feb 16, 2011 11:33 am

Re: GPS 7"

Post by Rufus »

Buna ziua,

Caut un aparat pentru navigatie si ce am vazut aici pe site nu arata rau.
Ma intereseaza un PDA cu ecran mai maricel (6-7 inci).

Ce as vrea sa mai intreb pentru ca nu gasesc pe site:

1. Conditiile de garantie (cum se procedeaza in caz de probleme care nu pot fi rezolvate prin amabilitatea administratorului acestui site, care vad ca e implicat si saritor).

2. Se poate povesti putin despre producatorul acestor aparate? Eventual pe privat (mesaj sau mail), pentru a nu deranja pe toti utilizatorii.

Nu in ultimul rand as cere recomandarea adminului (4EST) pentru un aparat care sa aibe dimensiunea specificata.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7"

Post by 4EST »

in caz de garantie se trimit spre reparare

Puteti alege intre Navo 6002 si Navo 7003

Post Reply