Navo 5002HD BT-AVIN

Post Reply
rlacika
Posts: 2
Joined: Tue Mar 13, 2012 11:57 pm

Navo 5002HD BT-AVIN

Post by rlacika »

Daca la impresiile cumparatorilor am reusit sa scriu doar primele impresii (pentru pareri ulterioare nu mai am buton :o ), iata si impresiile dupa cateva teste pe viu:
-reactie foarte buna, semn al rapiditatii atat al procesorului cat si a receptorului GPS. Delibrat am deviat de pe traseu, foarte repede a reconfigurat traseul.
-precizie ridicata pentru locatii inscrise cu coordonate, la fel si pentru cele programate cu adresa. Aici este o mica problema, care apartine softului si nu aparatului-stie doar cateva numere de pe o strada. Mai precis nu permite sa inscriu decat cateva numere, daca vreau sa scriu altele (existente cu siguranta) multe cifre au culoarea gri si nu sunt active. Am crezut ca e vorba de omisiunea furnizorilor de harti pentru Ro, dar am testat si cateva adrese din Austria, unde am mai fost cu alt GPS, dar si acolo face la fel. Urmeaza sa fac ceva spaturi prin programul de navigatie sa vad de unde vine problema.
-dupa ce am indepartat folia de pe aparat luminozitatea si contrastul sunt bune, chiar si in lumina puternica a soarelui din lateral (cazul cel mai defavorizant pentru displayuri LCD)
-volumul sonor prin difuzorului incorporat destul de mic...daca setez la maxim distorsioneaza usor. Posibil ca intr-o masina mica sa ajunga, dar eu il folosesc intr-o autorulota cu motor diesel mare si destul de zgomotos, amplificat de "cutia de rezonanta" a casutei pe roti. Dar problema pentru moment am rezolvat-o prin transmiterul FM care functioneaza impecabil. Dar ca sa ramana si radioul functional am sa montez sub bord un mic amplificator audio pentru care voi lua semnalul din mufa de casti a GPS-lui.
-functia BT functioneaza fara cusur.
-nu am reusit sa verific functia de AVIN din lipsa de mufa corespunzatoare. In comert se gaseste doar cu grosimea de 3,5mm si trebuie de 2,5 :( .
-celelalte functii (player muzica &film) nu le-am verificat fiindca pentru mine GPS-ul e GPS si atat. Pentru muzica, poze si filme sunt alte aparate dedicate.
Sunt foarte multumit de achizitia facuta, raportul pret/calitate este excelent. Si surpriza mai mult decat placuta-soft instalat gata!!! Onorarea comenzii s-a facut foarte prompt, iar ulterior am fost contactat pentru a se vedea daca sunt multumit! Cred ca prima data am avut placerea sa ma simt client in adevaratul sens al cuvantului. Dar pentru aceasta firma acest lucru este normalul-e destul sa citesti paginile acestui forum ca sa te convingi! Felicitari!

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: Navo 5002HD BT-AVIN

Post by 4EST »

multumim pentru parerile exprimate

Post Reply