GPS 5" model 5009 HD 128Mb RAM

Post Reply
sunson
Posts: 3
Joined: Wed Mar 24, 2010 12:36 pm

GPS 5" model 5009 HD 128Mb RAM

Post by sunson »

Am cumparat acest model de GPS in primavara acestui an.

Plusuri:
- softul de navigatie ruleaza excelent
- playerul merge in background cu aplicatia de navigatie. Combinat cu modulatorul FM e super. Poti asculta muzica tot drumul iar atunci cand e nevoie de vreo manevra pe sosea intra Ioana in actiune fara a intrerupe muzica.
- la unele filme incarca si subtitrarea (n-am urmarit formatul si codarea acestora). Am rulat niste filme de proba. Dar nu afiseaza diacritice
- pozele mari le incarca destul de repede
- 4 gb de memorie interna. te scuteste de utilizarea sd pentru utilizarea "default", ca navigator
- precis ca navigatie. recalculeaza foarte rapid ruta la deviere de la traseu

Minusuri
- nu poti utiliza aplicatiile default ale windowsce instalat pe el
- nu poti instala/rula alte aplicatii
- luminozitate scazuta. Cu soare puternic dinspre parbriz, nu vezi aproape nimic pe ecran.
- baterie foarte slaba. Conform manualului, citez "This machine adopt built-in, unchangeable Lithium battery. At normal condition (if the back light is not so bright), the full charged battery can be used for 10 hours. The actual supply hour can be different because of the different way using the navigator. Some function (audio playing, video playing, too bright back light) will consume a large quantity of electricity, which can reduce the using hour." In realitate, cu luminozitatea la nivelul 2, ruland unul din jocurile preinstalate (deci fara gps si fm) in 40-45 minute se inchide. Nici vorba de ore de functionare
- nu este foarte precis touch screen-ul

Cam asta ar fi pe scurt ...

arohnean
Posts: 5
Joined: Fri Feb 04, 2011 8:57 pm

Re: GPS 5" model 5009 HD 128Mb RAM

Post by arohnean »

Am achizitionat si eu azi acest exemplar :) Se misca bine igo primo pe el. Sunt multumit de promptitudinea livrarii. Ramane de vazut cum se va descurca de acum inainte.

Post Reply