Atlas V

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
Post Reply
nechitam
Posts: 12
Joined: Thu Jul 08, 2010 12:09 pm

Atlas V

Post by nechitam »

Am cautat si pe alte site-uri romanesti navigatoare GPS cu procesor SiRF Atlas V, dar lipsesc cu desavarsire.

Doar pe vreo doua sau trei site-uri chinezesti am gasit cateva modele (mai mult generice, cu caracteristici optionale de genul: 64MB DDR/128 MB DDR Optional, 480*272/ 800*480 pixels optional etc.).

Cand a fost produs modelul 5009HD? Intreb deoarece referinte despre SiRF V am gasit incepand cu sfarsitul lui mai 2010.

Salutare si la mai mare!

PS. Ne putem astepta la ceva noutati in viitorul apropiat (5009HD BT :D )?.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: Atlas V

Post by 4EST »

Crede-ma ca atunci cand m-a anuntat producatorul ca va avea aparate cu SirfAtlas V, pe google nu am gasit aproape nimic, doar 1 sg site mentionand in treacat.

Intre timp au mai aparut cateva. Deci concluzionez eu ca platforma V nu a fost marketata deloc.

Producatorul a inceput sa asambleze pe platforma SirfAtlas V in mai-iunie. Modelul 5009HD a fost produs de mai demult, dar cu SirfAtlas IV

5009HD cu bluetooth nu stiu cand o sa vedem, din cate am aflat platforma combinata cu BT e "instabila"

nechitam
Posts: 12
Joined: Thu Jul 08, 2010 12:09 pm

BT pe 5009HD-BT

Post by nechitam »

Am vazut ca ati postat pe site modelul 5009HD-BT.
S-a rezolvat problema cu BT?

Mai aveti in stoc?
Daca da, cate?

Salutare si la mai mare!

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: Atlas V

Post by 4EST »

da, s-a rezolvat, mai am cred 7-8 buc in stoc

Post Reply