titlu si ....model gps

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: titlu si ....model gps

Post by 4EST »

Ati aplicat corect solutia - stergerea folderului save din igo8. Isi revine la setarile initiale. Avand in vedere numeroasele harti/setari care exista in program, se poate ca la un moment dat sa isi seteze incorect niste date in folderul save si sa nu isi mai revina.

Despre patratul negru acum aud pentru prima data. Daca spuneti ca dispare cand lansati o aplicatie, atunci pare sa fie de la un fisier corupt din interfata lui (poate patratul din zona respectiva de ecran). Probabil ca poate fi rezolvat cu o rescrierea a firmware-ului, ar fi bine sa ajunga la mine pentru aceasta operatie.

ionutz72
Posts: 13
Joined: Fri Apr 23, 2010 3:29 pm

Re: titlu si ....model gps

Post by ionutz72 »

4EST wrote:Avem un kit care se copie pe card, si la primul boot, va reformata tot si va reinitializa sistemul.

Am mai salvat cu asta cativa utilizatori curiosi care au reusit sa-l blocheze complet :P
Ai asa ceva si pentru GPS 5" model 501 AVIN 500Mhz ?
Se poate face un update de firmware la modelul asta?
Mentionez ca nu am fost "curios",dar dintr-o data nu mai booteaza,sau daca o face se restarteaza.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: titlu si ....model gps

Post by 4EST »


ionutz72
Posts: 13
Joined: Fri Apr 23, 2010 3:29 pm

Re: titlu si ....model gps

Post by ionutz72 »

Nu pierd garanţia daca o fac eu? Îl am de 4luni numai..

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: titlu si ....model gps

Post by 4EST »

E un risc asumat la orice update de firmware. Daca se termina bateria in timpul update-ului, sau se scoate cardul, poate deveni irecuperabil

Dar in general merge ok. Atentie, alimentat, nu pe baterie!

ionutz72
Posts: 13
Joined: Fri Apr 23, 2010 3:29 pm

Re: titlu si ....model gps

Post by ionutz72 »

Fiind nou,nu vreau sa imi asum acest risc :roll:
Il aduc la tine sa il vezi si tu sa iti dai cu parerea ce e de facut,sa il resuscităm :(

ionutz72
Posts: 13
Joined: Fri Apr 23, 2010 3:29 pm

Re: titlu si ....model gps

Post by ionutz72 »

Schimbat in cadrul garantiei,totul ok!
Feedback pozitiv! De incredere! :)

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: titlu si ....model gps

Post by 4EST »

Ionut, daca poti, scrie asta si pe pagina produsului, nu strica sa stie oamenii ca garantia se rezolva mult mai bine decat la "mari" vanzatori din RO ;)

tezz
Posts: 1
Joined: Thu Sep 23, 2010 5:08 am

LCD 5011HD

Post by tezz »

cum sta modelul 5011HD cu luminozitatea si contrastul in lumea reala ? [nu sunt date ref. luminozitate si contrast] iar
din filmuletul de prezentare, si constastul e redus si luminozitatea e cam slaba.
sunt modele care au ecranul mai bun ? ce fel de baterie au ?
PS: mai e mult pana la ecran amoled ? :mrgreen:

ionutz72
Posts: 13
Joined: Fri Apr 23, 2010 3:29 pm

Re: titlu si ....model gps

Post by ionutz72 »

@5011HD
Nu pot zice că iese în evidenţă displayul, în afara rezoluţiei. Are un contrast şi luminiozitate normală,nici puternică dar nici slabă. Pentru ceea ce e făcut,eu zic că e suficient :)
În schimb pe fm,emite foarte slab, norocul e că nu mă pasionează emisia pe fm,având card SD la casetofonul maşinii :D

Post Reply