Un sfat-GPS 5" Navo 5011HD128Mb RAM

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
Post Reply
lawrence
Posts: 2
Joined: Mon Feb 07, 2011 7:39 pm

Un sfat-GPS 5" Navo 5011HD128Mb RAM

Post by lawrence »

De curind am achizitionat acest model si ce pot spune la prima vedere este faptul ca arata bine.Tot la fel de bine as vrea sa si mearga,numai ca eu fiind cam novice(recunosc) nu reusesc sa-l fac sa gaseasca satelitii.Am instalat pe card iGO Primo 8.5.11.154123 (versiunea de baza)cu data.zip-ul data11_800x480_v2.0_20101227,toate bune si frumoase,programul se lanseaza rapid si bine, mai putin cautarea satelitilor.NU reuseste sa gaseasca sub nici o forma .Am incercat diferite valori pentru pentru port si baud,dar nimic desi am inteles ca iGO Primo chiar si fara aceste valori ar trebui sa gaseasca satelitii.De aceea rog pe oricine este dispus sa ma ajute sa-mi ofere o solutie,eventual un sys.txt cu setarile de rigoare,Multumesc anticipat.

lawrence
Posts: 2
Joined: Mon Feb 07, 2011 7:39 pm

Re: Un sfat-GPS 5" Navo 5011HD128Mb RAM

Post by lawrence »

Am reusit sa ma cuplez la sateliti,am setat port pe 1 si baud pe 57600 si mi-a gasit 5 sateliti de la fereastra.Very nice ,de acum trecem la testarea in teren.Are cineva vreo idee de un sys "tunat" pentru modelul asta?

Post Reply