IGO 8 vs AMIGO

Aceasta sectine este dedicata testelor si comparatiilor atat la nivel hardware, cat si la nivel software.

Va invit sa contribuiti cu experientele si parerile voastre, pentru ca acestea conteaza cel mai mult!
Post Reply
afgpav
Posts: 10
Joined: Fri Feb 05, 2010 9:01 am

IGO 8 vs AMIGO

Post by afgpav »

Care dintre cele 2 softuri ar fi mai avantajoase, ma refer la interfata, usurinta in utilizare, consum de resurse optim, harti mai exacte?

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: IGO 8 vs AMIGO

Post by 4EST »

Ambele sunt create de acelasi producator, si au acelasi engine la baza.

Amigo are o interfata mai prietenoasa (simplista), si il recomand incepatorilor
Ca si consum resurse mi se pare ca Amigo e mai putin agresiv, poate si din cauza optiunilor taiate.

Oricum cu un skin potrivit ambele devin foarte asemanatoare.

Hartile, POI si restul resurselor sunt comune

ro70ct09
Posts: 7
Joined: Wed Apr 21, 2010 1:38 pm

Re: IGO 8 vs AMIGO

Post by ro70ct09 »

Poti spune ca amigo este pentru barbati atehnici si pentru femei, iar igo pentru ceilalti priceputi la toate (toti ne credem priceputi, dar daca ne-ar spune adevarul sotiile noastre....)

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: IGO 8 vs AMIGO

Post by 4EST »

haha, super tare postul :)

vasilespain
Posts: 1
Joined: Tue Jul 13, 2010 7:44 pm

Re: IGO 8 vs AMIGO

Post by vasilespain »

afgpav wrote:Care dintre cele 2 softuri ar fi mai avantajoase, ma refer la interfata, usurinta in utilizare, consum de resurse optim, harti mai exacte?
Depinde pentru ce folosesti GPS-ul. Eu cred ca cel mai bun pentru masina mica e IGO8.3.4 multiresolucion. Pentru camion ..IGO 8.5.2 este cel mai bun se cunoaste sub numele de (becker truck). Incearca IGO Primo ,e o versiune noua asemanatoare la Igo Amigo.
Bafta ! :)

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: IGO 8 vs AMIGO

Post by gphg »

Pentru cei nehotarati, exista kit-uri happy marriage, unde pot fi folosite toate cele patru softuri cu acelasi content. Va garantez ca va intra pe nandflash.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: IGO 8 vs AMIGO

Post by 4EST »

english, please

Post Reply