coltu lu' gphg

iGO, Primo si alte programe de navigatie
gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

Sper ca va place! Din pacate, acest soft este si va ramane functional doar pe aparatul meu si pe cele comandate pentru prietenii mei pe acest site! Poate 4EST va arata aceste poze admin-ului de pe gpsforum.biz (legatura de afaceri), ca sa vada ce a pierdut! Si poate se va hotari sa ma baneze, asa cum meritam de mult! La multi ani!!!!
LE: Un nebun destept face treaba la 10 prosti ce cugeta in zadar!
LLE: e ultimul site romanesc pe care nu am fost bannat inca, desi fac eforturi sustinute in acest sens..

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

De ce oare? :
pentru ca am reusit sa creez in 6 ore un kitt identic igo primo 1.2 creat intr-un an (asta daca ne uitam la foto) pentru primo 2.0!
Oferta pentru prietenul tau: pleaca @ioszi si ma intorc eu, nu in calitate de moderator, in calitate de simplu cetatean! ha...........
Termen: 24 ore, apoi plec de oriunde!
Accept si referendum, cu o singura conditie: sa pot sa-mi fac reclama 3 zile!

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: coltu lu' gphg

Post by 4EST »

Bravo, te-ai miscat repede cu Primo 2.0
Eu abia acum l-am observat, o sa-l testez si eu

Nu am reusit inca sa testez tomtom (deh, sarbatorile), dar cu indicatiile tale probabil ca nu va fi prea greu

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

N-ai ce sa testezi, lipseste obiectu' muncii! Ma refer la primo!
O sa aveti parte doar de poze!
Nu mai sunt prost!!!
Citeste mai bine cu atentie!!!!

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: coltu lu' gphg

Post by 4EST »

E alegerea ta sa tii pentru tine munca ta, o respect

Noi ceilalti o sa testam kitul de aici: http://forum.g-p-s.ro/viewtopic.php?f=8&t=387

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

De ce nu-l inviti pe @dodo pe aici? Poate avem multe sa ne spunem! Ti-as ramane recunoscator! Stai linistit, nu am copiat softul lui @dodo, am demult un branding diferit, sumsum stie mai bine!
Am uitat, nu ma mai bannezi odata!!?!!

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: coltu lu' gphg

Post by 4EST »

daca vrei neaparat sa fii banat-on-demand, trebuie doar sa ceri acest lucru.
Altfel, nu vad motive serioase

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

Ca sa va mai clatiti ochii, Primo 2.0 in varianta mea:

Image

Softul conceput de mine are incluse 4 skin-uri, usor de schimbat din profil utilizator, tunnel view este activ, cand este folosit skin GjAk cu voce TTS sunt citite DA...
O sa-l postez in curand pe acest site, va putea fi descarcat intr-un interval de 12 ore numai!!

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

Image
Skin GJ cu Da citite!!!!

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: coltu lu' gphg

Post by gphg »

Chestia cu busola pe harta este descoperita de mult, de la dimka 1.3.8 pt primo 1.2 si era functionala pt orice skin Primo 1.2!!!! Acum merge cu orice skin Primo 2.0!! Cine doreste sa modifice culorile pentru compass il ajut cu placere! Nu credeti tot ce cititi pe alte forumuri! Solutia a fost data in octombrie 2010!!!
http://www.ipmart-forum.it/showthread.p ... ost2846949
;Bussola Xenon su mappa
<VSPRITE xxx vec="$gjm_compass3d.vpr" left=24% top=26% z=1 rotatemodel="map.primary.rotate" OPPOSITE_ROTATE scale=_0.95 visible=(%lua.vgjShowMapCompass && %map.primary.mode=="3d")>
<VSPRITE xxx vec="$gjm_destarrow.vpr" left=24% top=31% z=1 rotatemodel="navigation.destination_angle" scale=_1.10 visible=(%lua.vgjShowMapDestArrow && %lua.vgjShowMapCompass && %navigation.has_route && %map.primary.mode=="3d")>
<VSPRITE xxx vec="$gjm_compass2d.vpr" left=24% top=26% z=1 rotatemodel="map.primary.rotate" OPPOSITE_ROTATE scale=_0.80 visible=(%lua.vgjShowMapCompass && %map.primary.mode=="2d" && !%lua.akOvr2DNUFlag)>
<VSPRITE xxx vec="$gjm_destarrow2d.vpr" left=24% top=31% z=1 rotatemodel="navigation.destination_angle" scale=_0.88 visible=(%lua.vgjShowMapDestArrow && %lua.vgjShowMapCompass && %navigation.has_route && %map.primary.mode=="2d" && !%lua.akOvr2DNUFlag)>
Exista o regula de aur: sa spui de unde te-ai inspirat, daca nu cumva e opera ta (nu e cazul).
Last edited by gphg on Sun Jan 15, 2012 3:45 am, edited 1 time in total.

Post Reply