GPS 6 inch model 6002

Post Reply
bok27
Posts: 8
Joined: Thu Sep 23, 2010 8:02 pm

GPS 6 inch model 6002

Post by bok27 »

Daca doriti informatii despre acest produs am deschis un nou topic. Folosesc igo primo, se misca bine, alte softuri nu am testat.
Aduc niste completari referitor la acest device :
Ecran generos rezolutia 800x480 isi face treaba bine, modul de a putea da calea spre executabilul programului de navigare cat si spre alte programe care ruleaza pe win ce este binevenita. Se poate rula un utilitar de tip CECMD care ajuta mult in unele cazuri.
Receptia satelitilor foarte buna nu am avut probleme cu pierderea de semnal niciodata , am facut un traseu in ultima luna de aprox 1200 km Romania - Austria _ Germania si retur.
Bateria in ciuda celor spuse pe forum este acceptabila min 1 ora in conditii de lucru.
Memorie flash 4 giga este mai mult suficienta pentru a rula un program de navigare complet in cazul meu primo el putand fi rulat din memoria flash care se stie ca are un mod de raspuns mai bun fata de un card SD, si nu in ultimul rand de procesorul de 600 respectiv cei 128 rami care isi simt prezenta. Aici fac o paranteza, am avut un GoClever cu 64 rami la rulare cu primo cu setarile pentru TMC active ramanea in urma cu cel putin 10 secunde fata de traseu asta in lipsa de memorie, ei aici problema sta alfel.
Sant totusi cateva lucruri care sar putea imbunatatii la el :
Lumina displayului
Volumul la FM putin mai ridicat
Lipsa conectarii prin ActivSync
Pentru display am cumparat o folie antireflexiva, am corectat mult lumina dar parca totusi ar mai merge putin.
Sper ca toate aceste neajunsuri se vor rezolva in cel mai scurt timp cu un update de Firmwer pe care il astept cu nerabdare din partea administratorului acestui forum.
In rest toate cele bune si navigare usoara!

Post Reply