GPS 7" Navo 7004HD 800 8G

Post Reply
jadeu69
Posts: 2
Joined: Sat Jun 16, 2012 9:04 am

GPS 7" Navo 7004HD 800 8G

Post by jadeu69 »

l-am cumparat de cateva luni si tinand cont ca eu il folosesc la nivel pro este excelent.procesorul este extrem de rapid,de ex calculeaza un traseu de 2500 km in aprox 10 sec.pana acum nu am avut nicio problema.am instalat pe el igo primo. eram obisnuit cu gps-uri de 5" si recunosc ca mi s-a parut cam mare la inceput dar acum ma bucur de alegerea facuta.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7004HD 800 8G

Post by 4EST »

multumim pentru impresiile exprimate

zorin
Posts: 4
Joined: Fri Aug 19, 2011 10:30 am

GPS 7" Navo 7004HD 800 8G

Post by zorin »

Am cumparat recent un asemenea aparat,am avut pana acum un aparat de 5",impresia e demna de luat aminte!Un aparat putin mai mare decat ne-am obisnuit,dar obisnuinta vine repede cu utilizarea lui...dar sa nu o mai scald!!!!

Pentru cei care inca nu sunteti hotarati si aceasta interventie va va ajuta sa luati o hotarare vreau sa adaug:

-un ecran mare ,luminos (eu il utilizez cam la 80%)- am 50 ani si nu vad grozav de bine,acum orice amanunt de pe display este vizibil!!
-difuzorul se aude clar si tare,suficient sa depaseasca volumul dif. din masina;
-suportul de fixare pe parbriz-suficient de rezistent si nu arunca gps-ul spre tine-tija este scurta;
-cabluri si incarcatoare de toate felurile,inclusiv casti;
-conectarea la sateliti:-la prima conectare(afara) cam 1,5 min;urmatoarele conectari la sateliti foarte scurte-cateva secunde,uneori instantaneu-la deschiderea ferestrei de navigare(harta)eram deja conectat!!!!
-incarcarea unui traseu-fff rapida,chiar daca era pana in Spania(Ulmeni-Madrid)cam 12 secunde!
-optiuni multiple ,limba romana si multe altele,starea bateriei,luminozitate,FM,jocuri,muzica,video etc(inca nu le-am putut testa pe toate!!!)
-am lasat la urma procesorul rapid 800 Mhz,memoria interna mare 8Gb si cea RAM 256,posibilitatea de microSD PANA LA 32 Gb...chiar merge repede!

In testele mele am verificat durata in functionare a gps-ului -in simulare-fara alimentare -pe baterie-a tinut 1h si 20 minute asta fara sa se inchida -ma avertiza ca bateria este descarcata critic si ca trebuie incarcata-
In real a functionat bine,am adaugat un kit pretentios cu avertizari peste avertizari,totul a decurs fara nimic de sesizat....daca ar fi posibil ca pe acest forum sa dam note aparatelor,acesta ar primi din partea mea nota 9,asta deoarece inca nu am apucat sa testez si alte functii in afara navigatiei-de fapt pe mine doar acest lucru ma intereseaza!

Mentiune:Nu fac reclama nimanui ,este constatarea mea asupra acestui aparat pe care il am de-o saptamana,eu locuiesc in Ulmeni,MM si nu am nici o legatura cu cei care conduc acest magazin de unde l-am cumparat!Daca vi-l recomand?DA cu siguranta,multumesc pt. acest aparat!

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 7" Navo 7004HD 800 8G

Post by 4EST »

multumim pentru opiniile exprimate

ortodontul
Posts: 1
Joined: Fri Dec 04, 2015 11:34 pm
Location: Sighisoara

Re: GPS 7" Navo 7004HD 800 8G

Post by ortodontul »

Am cumparat GPS 7" Navo 7004HD 800 8G acum 4 ani.L-am folosit la toate drumurile lungi.Multi mi-au spus ca Navo este un gps de proasta calitate,dar de cate ori l-am folosit nu a gresit niciodata traseul si destinatia!!! Eu inclin sa cred ca utilizatorul a fost prost si nu a stiut sa-l foloseasca! Dupa 4 ani de utilizare ma mandresc cu el si nu l-as schimba cu un altul niciodata! Orice fel de traseu vreau,nu trebuie decat sa selectez si sa ascult indicatiile! Il recomand cu placere,tuturor celor care doresc un gps profesional,de foarte buna calitate! Eu,acestui produs ii acord nota 10 sau *******
Mircea R.

Post Reply