model GPS

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »

nu este de evitat, este foarte rapid si puternic. Mie imi place foarte mult tocmai pentru ca stie sa faca multe

urmatorul ca performanta ar fi 7004 - mai simplu decat cel cu android

gabbar
Posts: 2
Joined: Mon Apr 19, 2010 9:36 pm

Re: model GPS

Post by gabbar »

Sunt în căutarea unui GPS performant. Momentan am un Asus R700 cu care mereu am fost mulțumit, însa caut ceva mai performant (și cu ecran mai mare, de 5") pe care pot rula mai multe sisteme de navigare, în special Garmin pe lângă IGO și/sau Primo. Un criteriu f. important pentru mine este luminozitatea ecranului. Am încercat în magazine mai multe modele actuale, dar în afara de unele modele Garmin de vârf, nu prea ajungeau la o luminozitate asemănătoare lui R700.
Cele comercializate de Dvs. cum stau la acest capitol? Puteți sa faceți câteva poze cu un Asus R700 si cu de ex. GPS 5" Navo 5002HD BT-AVIN, care are caracteristici bune. Sau aveți si alte recomandări?

Mulțumesc

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »

Nu am un Asus R700 pentru a-l putea compara
Cele mai bune la luminozitate sunt Navo 4302, 5002 si 7013A

Cel mai performant este 7013A

gabbar
Posts: 2
Joined: Mon Apr 19, 2010 9:36 pm

Re: model GPS

Post by gabbar »

Multumesc!
Si eu la 7013A m-am uitat, însa deocamdată nu cunosc o posibilitate de-a rula Garmin pe Android.
Totuși nu exclud nici aceasta posibilitate, dacă renunț la Garmin. Mai studiezi piața, dacă rămân la aceasta varianta voi reveni.

acurca
Posts: 4
Joined: Fri Mar 15, 2013 8:57 pm

Re: model GPS

Post by acurca »

Salut tuturor,
Am de ceva vreme un model de GPS cumparat de un coleg de pe g-p-s . Din pacate nu stiu ce model e, asa ca am facut poze la aparat si la cutia lui,poate il recunoaste cineva...numai ca nu stiu sa le pun pe forum. Are 4G de ram, e-book, radio FM, etc.
Intrebare: de unde sa iau harti noi pentru el? Am cautat, evident, dar m-am blocat in diverse site-uri.
Iar pe torrente nu stiu sa intru :oops: . Asa ca mi-am facut cont si sper sa gasesc la colegi actualizarile pentru harti si eventual pt soft. Pana acum l-am folosit doar in concediu, dar se pare ca in curand voi avea multa nevoie de el.
Multumesc

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »

fara torrente e greu de gasit harti

putem face noi o actualizare chiar si de la distanta prin internet, va costa 50 lei

acurca
Posts: 4
Joined: Fri Mar 15, 2013 8:57 pm

Re: model GPS

Post by acurca »

4EST wrote:fara torrente e greu de gasit harti

putem face noi o actualizare chiar si de la distanta prin internet, va costa 50 lei
de acord, sa-mi spuneti numai cum trebuie procedat.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »

va scriu pe pm

Post Reply