model GPS

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
cargobull
Posts: 3
Joined: Fri Jul 29, 2011 9:38 am

model GPS

Post by cargobull »

Salutare!

Intentionez sa achizitionez un GPS. Va rog, daca se poate, sa-mi recomandati si mie un model de GPS foarte bun.

Multumesc

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »

intrebarea este foarte vaga, depinde daca vreti de 4.3, 5, 6, 7", daca vreti sa aiba av-in, bluetooth

Navo 4302 este foarte bine evaluat de toti beneficiarii.

cargobull
Posts: 3
Joined: Fri Jul 29, 2011 9:38 am

Re: model GPS

Post by cargobull »

Ma intereseaza sa-mi dea o ruta corecta astfel incat sa nu ma trezesc prin curtile oamenilor sau mai stiu pe ce drumuri. Ca exemplu: am avut un Smailo, care dupa ce i-am dat punct plecare - punct sosire m-a ocolit cca 250 km - Munchen Bucuresti.

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: model GPS

Post by gphg »

Ruta corecta este data de softul de navigatie si de hartile actualizate si nu modelul de gps ales. Intrucat toate aparatele comercializate aici sunt deblocate, poti pune aproape orice soft de navigatie doresti, chiar mai multe daca vrei, iar apoi il poti alege pe cel care te satisface.

cargobull
Posts: 3
Joined: Fri Jul 29, 2011 9:38 am

Re: model GPS

Post by cargobull »

multumesc frumos de raspuns. Imi puteti indica un site de unde pot achiziona un GPS?

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »


gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: model GPS

Post by gphg »

Daca nu-ti place ce gasesti aici http://www.g-p-s.ro/ exista amicul google sa-l intrebi.

avrelianvs
Posts: 2
Joined: Sat Oct 27, 2012 11:16 pm

Re: model GPS

Post by avrelianvs »

As dori sa va cer ajutorul cu privire la modelele de 7" si anume:
Care dintre cele 3 modele este cel mai bun?Citeam ca pe Android nu merg aplicatiile GPS bine. Este adevarat?Daca da ,din celelalte doua modele, care este cel mai bun?
Totodata m-ar interesa ca alternativa din modelele de 5"care are perfomantele cele mai bune ,in conectare ,viteza de recalculare?Nu ma intereseaza sa aibe BT sau TV .
Cel cu camera de inregistrare are o limita a inregistrarii?
Calitatea filmelor este buna?
Legat de soft-ul GPS as dori sa stiu ,ce soft imi permite sa scriu o localitate sau sat si sa-mi arate directia?Precizez ca pe navigatia unei masini din 2001 am putut cauta dupa aceasta destinatie de aceea stiu ca se poate cauta si dupa localitati.Eu am cautat localitatea Barla(Bistrita Nasaud) si mi-a gasit-o.
Multumesc anticipat pentru raspuns.

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: model GPS

Post by 4EST »

In general tabletele/telefoanele android nu au un modul prea bun de GPS. Insa 7013, fiind proiectat ca GPS, e ok
Cel mai rapid este 7013, dar avand Android pe el ai o foarte mare libertate, prin care poti sa-ti si tragi presul de sub picioare si apoi sa plangi ca nu merge una/alta

cel cu camera - D5026 suprascrie fisierele vechi cand se termina spatiul pe card

La toate gps-urile se pot cauta localitati, chiar si strazi/numere de strada

avrelianvs
Posts: 2
Joined: Sat Oct 27, 2012 11:16 pm

Re: model GPS

Post by avrelianvs »

Deci sa inteleg ca e bine de evitat cel cu Android?
In acest caz care ar fi urmatorul pe lista din cele cu 7" dar din cele cu 5" in afara celui cu camera?
Scuze daca sunt prea pisalog.Chiar vreau sa iau ceva solid.

Post Reply