GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Aici se pot discuta diverse modele de GPS-uri, intrebari si raspunsuri referitoarele la ele
Post Reply
kraft
Posts: 6
Joined: Mon May 23, 2011 2:36 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by kraft »

Salut tuturor!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu procedura de instalare a softului/hartilor Garmin pe 4302?
Am un City Navigator NT 2011 si o harta a Ciprului.

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by gphg »

Pai iti trebuie un soft Garmin XT, testat de mine pe acest aparat este varianta 5.00.20 (il gasesti si deblocat, iar pentru deblocarea hartii stiu ca am folosit un image unlocker. Problema este ca pe aparatele non -Garmin merg doar harti sub 2 GB, trebuie gasita o asemenea harta intai.
LE: Garmin City Navigator este tot o harta.

kraft
Posts: 6
Joined: Mon May 23, 2011 2:36 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by kraft »

gphg wrote:Pai iti trebuie un soft Garmin XT, testat de mine pe acest aparat este varianta 5.00.20 (il gasesti si deblocat, iar pentru deblocarea hartii stiu ca am folosit un image unlocker. Problema este ca pe aparatele non -Garmin merg doar harti sub 2 GB, trebuie gasita o asemenea harta intai.
LE: Garmin City Navigator este tot o harta.
Multumesc pentru lamuriri. Cred ca mai bine caut altceva.

masteriasi
Posts: 6
Joined: Thu May 26, 2011 8:22 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by masteriasi »

Am o mare problema, am instalat Navigon pe flash si am setat la initializare modul demonstratie si acum nu mai pot iesi din el , precizez ca am incercat tot ce este posibil incepand de la setarea iesire din demonstratie si pana la formata flash si copiat din nou, am cautat si inregistrari in registri si fisiere ascunse, degeaba se pare ca creaza un fisier reys.log care nu este activ dar nu-l gasesc, cum fac sa aduc aparatul la setarile din fabrica ? multumesc anticipat o zi buna

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by 4EST »

incercati: Long Press the GPS top right button£¬press the RESET by stylus£¬the GPS screen shows the following interface for updating.

apoi dati ultima optiune, exit. Dupa asta va cere o calibrare ecran, si poate intra in interfat fara autorun

masteriasi
Posts: 6
Joined: Thu May 26, 2011 8:22 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by masteriasi »

4EST wrote:incercati: Long Press the GPS top right button£¬press the RESET by stylus£¬the GPS screen shows the following interface for updating.

apoi dati ultima optiune, exit. Dupa asta va cere o calibrare ecran, si poate intra in interfat fara autorun
mama ei de engleza, care buton din dreapta sa tin lung apasat, este doar butonul on-of, am tinut apasat si pe reset lung, nu-mi iese , explica in romana te rog

gphg
banat
Posts: 126
Joined: Sun Jan 23, 2011 12:31 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by gphg »

Pe spatele aparatului ai un buton mic sub care scrie reset. Trebuie apasat cu stilus-ul pentru ca este ingropat putin in carcasa

masteriasi
Posts: 6
Joined: Thu May 26, 2011 8:22 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by masteriasi »

gphg wrote:Pe spatele aparatului ai un buton mic sub care scrie reset. Trebuie apasat cu stilus-ul pentru ca este ingropat putin in carcasa
asta am facut am tinut lung pe el, am stat si 5 minute cu el apasat dar nu apare acel mesaj de acutalizare sau alceva, nu sunt chiar novice, am avut si PDA mio p350, mai am un asus r300, la mio era la fel sa tii apasat pe reset si intradevar se instala din nou la assus nu_i cazul el rescrie win la fiecare reset, la asta am tinut apasat dar nu se intampla nimic de aceea am intrebat care buton dreapta sus reset este dreapta jos dreapta sus daca te uiti din spate este butonul on-of, am tinut apasat lung pe el si pe urma reset si nimic, poate chiar nu inteleg eu, am citit manualul nu gasesc un link pe site producator poate au ei solutii, oricum multumesc de sfaturi, poate totusi a mai patit cineva la fel ca mine si a gasit solutia, o zi buna

4EST
Site Admin
Posts: 703
Joined: Tue Dec 09, 2008 10:13 pm
Contact:

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by 4EST »

tii apasat pe power, apoi apesi scurt reset tinand in continuare apasat pe power. astfel aparatul va intra in meniul de service

si daca nu-ti place engleza, poate o sa-ti placa mai mult chineza, ca meniul de service e in chineza :)

dar alege si tu ultima optiune cu click-uri scurte pe power, si cand esti pe ea, tii apasat mai lung pe power = select

masteriasi
Posts: 6
Joined: Thu May 26, 2011 8:22 pm

Re: GPS 4.3" Navo 4302 600Mhz

Post by masteriasi »

4EST wrote:tii apasat pe power, apoi apesi scurt reset tinand in continuare apasat pe power. astfel aparatul va intra in meniul de service

si daca nu-ti place engleza, poate o sa-ti placa mai mult chineza, ca meniul de service e in chineza :)

dar alege si tu ultima optiune cu click-uri scurte pe power, si cand esti pe ea, tii apasat mai lung pe power = select
am facut cum ai zis, dar apare un ecran gri fara sa scrie nimic am dat si eu cateva clicuri scurte cu power si apoi clik lung pe power, intradevar a aparut calibrare ecran dar intra in interfata aleasa de mine cea verde, sa zicem ca a facut reset incerc sa copii din nou navigon si va tin la curent, daca cineva a reusit sa puna navigon sa-mi zica si mie cum functioneaza, o seara buna si multumesc de suport

Post Reply